Elin:Food: Difference between revisions

347 bytes added ,  29 December 2023
no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 106: Line 106:
|Common Quality
|Common Quality
|Fair Quality
|Fair Quality
|Rare
|Fine Quality
|Unusual
|Unusual
|Ultra Rare
|Ultra Rare
Line 112: Line 112:
|Raise  Willpower
|Raise  Willpower
|Firmness
|Firmness
|Squishy
|Crunchy
|Slightly Firm
|Slightly Firm
|Stretchy
|Stretchy
Line 149: Line 149:
|Richness
|Richness
|Bland
|Bland
|
|Creamy
|
|Velvety
|
|
|
|
Line 160: Line 160:
|Dense
|Dense
|Resillient
|Resillient
|
|Thick
|
|
|
|
Line 184: Line 184:
|Maintain Learning
|Maintain Learning
|Vitamins
|Vitamins
|Dangerous
|Harmful Substance
|Small Vitamins
|Small Vitamins
|Moderate Vitamins
|Moderate Vitamins
Line 206: Line 206:
|Spicy
|Spicy
|Very Spicy
|Very Spicy
|
|Extremely Spicy
|
|
|-
|-
Line 214: Line 214:
|Glossy
|Glossy
|Bright
|Bright
|
|
|
|}
{| class="wikitable"
|+
!Seasonings
!Guaranteed Trait
! colspan="2" |Misc Traits
|-
|Protein
|Fatten Up
|Fatty
|
|-
|Preservative
|Never Decay
|Fair Quality
|Harmful Substance
|-
|Yeast
|Alive
|Common Quality
|
|-
|Salt
|Extremely Spicy
|
|
|-
|Sauce
|Thick
|
|
|-
|
|
|
|
|
Line 236: Line 272:
|-
|-
|Water
|Water
|
|
|
|-
|
|
|
|
|-
|
|
|
|
|
|
|
|}
|}