Elin:Food: Difference between revisions

174 bytes added ,  19 February 2024
m
m (→‎Additives:: +Sesame +Gelatin)
m (→‎Additives:: +Cheese)
Line 222: Line 222:
!Seasonings
!Seasonings
!Type
!Type
! colspan="3" |Traits
! colspan="4" |Traits
|- style="color:darkgreen;"
|- style="color:darkgreen;"
| style="color:black;" |Protein
| style="color:black;" |Protein
Line 229: Line 229:
|Fatten Up
|Fatten Up
|Fatty
|Fatty
|
|- style="color:darkgreen;"
|- style="color:darkgreen;"
| style="color:black;" |Catechin
| style="color:black;" |Catechin
Line 235: Line 236:
|Delicate
|Delicate
|Slim Down
|Slim Down
|
|- style="color:darkgreen;"
|- style="color:darkgreen;"
| style="color:black;" |Preservative
| style="color:black;" |Preservative
Line 241: Line 243:
|Never Decay
|Never Decay
| style="color:#6f0000;" |Harmful Substance
| style="color:#6f0000;" |Harmful Substance
|
|- style="color:darkgreen;"
|- style="color:darkgreen;"
| style="color:black;" |Yeast
| style="color:black;" |Yeast
Line 246: Line 249:
|Common Quality
|Common Quality
|Alive
|Alive
|
|
|
|-
|-
Line 252: Line 256:
|
|
| style="color:darkgreen;" |Extremely Spicy
| style="color:darkgreen;" |Extremely Spicy
|
|
|
|-
|-
Line 258: Line 263:
|
|
|style="color:darkgreen;" |Extremely Sweet
|style="color:darkgreen;" |Extremely Sweet
|
|
|
|- style="color:darkgreen;"
|- style="color:darkgreen;"
Line 264: Line 270:
|Fair Quality
|Fair Quality
|Very Spicy
|Very Spicy
|
|
|
|- style="color:darkgreen;"
|- style="color:darkgreen;"
Line 271: Line 278:
|Super Rare
|Super Rare
|Extremely Spicy
|Extremely Spicy
|
|- style="color:darkgreen;"
|- style="color:darkgreen;"
|style="color:black;" |Chili
|style="color:black;" |Chili
Line 277: Line 285:
|Colorful
|Colorful
|Moist
|Moist
|
|-
|-
|Sauce
|Sauce
Line 282: Line 291:
|
|
|style="color:darkgreen;"|Thick
|style="color:darkgreen;"|Thick
|
|
|
|-style="color:darkgreen;"
|-style="color:darkgreen;"
Line 289: Line 299:
|Clearly Sweet
|Clearly Sweet
|Glossy
|Glossy
|
|-
|-
|Mayo
|Mayo
Line 294: Line 305:
|
|
|style="color:darkgreen;"|Thick
|style="color:darkgreen;"|Thick
|
|
|
|-
|-
Line 300: Line 312:
|
|
|style="color:darkgreen;"|Beautiful
|style="color:darkgreen;"|Beautiful
|
|
|
|- style="color:darkgreen;"
|- style="color:darkgreen;"
Line 307: Line 320:
|Resilient
|Resilient
|Dense
|Dense
|
|-style="color:darkgreen;"
|-style="color:darkgreen;"
|style="color:black;"|Spice
|style="color:black;"|Spice
Line 312: Line 326:
|Common Quality
|Common Quality
|Very Spicy
|Very Spicy
|
|
|
|-
|-
Line 318: Line 333:
|
|
|style="color:darkgreen;"|Shiny
|style="color:darkgreen;"|Shiny
|
|
|
|- style="color:darkgreen;"
|- style="color:darkgreen;"
Line 324: Line 340:
|Common Quality
|Common Quality
|Very Dense
|Very Dense
|
|
|
|- style="color:darkgreen;"
|- style="color:darkgreen;"
Line 331: Line 348:
|Sweet
|Sweet
|Concerning
|Concerning
|
|-style="color:darkgreen;"
|-style="color:darkgreen;"
|style="color:black;"|Olive Oil
|style="color:black;"|Olive Oil
Line 337: Line 355:
|Moist
|Moist
|Faint Aroma
|Faint Aroma
|
|-style="color:darkgreen;"
|-style="color:darkgreen;"
|style="color:black;"|Honey
|style="color:black;"|Honey
Line 343: Line 362:
|Pleasant Smell
|Pleasant Smell
|Extremely Sweet
|Extremely Sweet
|
|-style="color:darkgreen;"
|-style="color:darkgreen;"
|style="color:black;"|Wasabi
|style="color:black;"|Wasabi
Line 348: Line 368:
|Fair Quality
|Fair Quality
|Intensely Spicy
|Intensely Spicy
|
|
|
|-style="color:darkgreen;"
|-style="color:darkgreen;"
Line 355: Line 376:
|Lively
|Lively
|Pleasant Smell
|Pleasant Smell
|
|-
|-
|Sesame
|Sesame
Line 360: Line 382:
|
|
|style="color:darkgreen;"|Very Crispy
|style="color:darkgreen;"|Very Crispy
|
|
|
|-style="color:darkgreen;"
|-style="color:darkgreen;"
Line 367: Line 390:
|Beautiful
|Beautiful
|Shiny
|Shiny
|
|-style="color:darkgreen;"
|style="color:black;"|Cheese
|
|Fair Quality
|style="color:#6f0000;"|Stinky
|Thick
|Dense
<!-- SEASONING TEMPLATE
<!-- SEASONING TEMPLATE
|-style="color:darkgreen;"
|-style="color:darkgreen;"
Line 374: Line 405:
|Trait 1
|Trait 1
|Trait 2
|Trait 2
|Trait 3
  -->
  -->
|}
|}